Maitintoja

2000 m. pirmą kartą pasirodžiusi apysaka „Maitintoja“ – didžiausią tarptautinį pripažinimą autorei pelniusi knyga, Pagal šią knygą 2017 m. sukurtas to paties pavadinimo ilgametražis animacinis filmas, pelnęs ne vieną reikšmingą kinematografijos apdovanojimą. Knygoje pasakojama apie vienuolikmetę Parvaną,, kuri gyvena Afganistano sostinėje Kabule. Jos tėvas uždarbiauja turguje, pardavinėdamas paskutinius šeimos daiktus bei skaitydamas ir rašydamas laiškus – jis vienintelis turi teisę uždirbti duoną. Tačiau vieną dieną Talibano kariai tėvą suima. Likus be maitintojo šeimos narių gyvenimo sąlygos sparčiai blogėja ir galiausiai lieka tik vienas sprendimas. Kadangi moterims ir mergaitėms uždrausta išeiti iš namų, Parvana turi apsimesti berniuku tam, kad galėtų uždirbti pinigų ir taptų šeimos maitintoja…

Autoriaus pristatymas

Deborah Ellis – pasaulyje žinoma kanadiečių rašytoja ir taikos aktyvistė, filantropė, kovotoja už moterų bei vaikų teises, daugiau nei dvidešimties knygų autorė. Tiek grožiniai, tiek dokumentiniai jos kūriniai, daugiausiai skirti vaikų ir jaunimo auditorijai, apdovanoti reikšmingomis Kanados bei tarptautinėmis literatūros premijomis, o už savo gyvenimo nuopelnus 2016 m. autorė tapo Kanados ordino nare. Savo knygomis, kaip ir aktyvia visuomenine veikla, D. Ellis plečia viso pasaulio skaitytojų akiratį, supažindindama su tuo, ko ypač Vakarų šalių gyventojai dažnai nežino arba sąmoningai renkasi nežinoti. 2000 m. pirmą kartą pasirodžiusi apysaka „Maitintoja“ – didžiausią tarptautinį pripažinimą autorei pelniusi knyga. Pagal šią knygą 2017 m. sukurtas to paties pavadinimo ilgametražis animacinis filmas, pelnęs ne vieną reikšmingą kinematografijos apdovanojimą.

 

 

Mokymo medžiagų rinkinys

Mokymo medžiagos rinkinys skirtas 6 klasės mokiniams, lietuvių kalbos ir literatūros dalyko dėstymui. Medžiagą sudaro teorinė dalis ir du pamokų planai su užduotimis ir dalomąja medžiaga.

Žmogaus teisių temos: lyčių stereotipai, kultūriniai stereotipai, religija, radikalizmas.

Integracijos galimybės: Pristatomas lyties ir kultūros supratimo aspektas skirtingose civilizacijose ir kultūrose. Pasitelkiant knygos ištraukas (žr. priedus), aptariama, kaip dėl politinių aplinkybių gali keistis moterų padėtis, pristatoma žmogaus teisė nebūti diskriminuojamam lyties ir kultūriniu pagrindu. Ši metodika gali būti integruojama į pamokas: geografiją, istoriją, klasės valandėlę, lietuvių kalbos, istorijos ir dailės pamokos.