Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai

Pagrindinės knygos veikėjos vardas toks pat kaip ir rašytojos – Jeanette. Įvaikinta evangelikų poros ji gyvena Anglijos šiaurėje. Mergaitės įtėvių gyvenimo „madas“ besąlygiškai diktuoja bažnyčia. Jie Jeanette ruošia misionierės gyvenimui, tad mergaitė įtiki esanti Dievo išrinktoji. Tačiau sulaukusi paauglystės ji ima pastebėti religinės bendruomenės, kuriai priklausanti, bei bažnyčios trūkumus. Tuo pačiu metu Jeanette įsimyli kitą mergaitę ir sukelia siaubingą skandalą religinėje bendruomenėje – jos įmotės draugai nutaria, kad merginas apsėdo velnias ir joms reikia egzorcizmo seanso.

Jeanette Winterson nelaiko savo romano lesbietiška knyga: „Aš niekados nesupratau, kodėl heteroseksuali literatūra skirta visiems, bet tai kas talpina homoseksualius išgyvenimus, – tik gėjams ir lesbietėms.“

Autoriaus pristatymas

Jeanette Winterson 1985 metais, būdama 25-rių metų, Didžiojoje Britanijoje išleido savo pirmąjį romaną „Apelsinai – ne vieninteliai vaisiai“. Jis iškart susilaukė pripažinimo ir tapo itin populiarus, autorė buvo apdovanota Whitbread prizu už geriausią debiutinį romaną.

Mokomosios medžiagos rinkinys

Mokymo medžiagos rinkinys skirtas 8 klasės mokiniams, lietuvių kalbos ir literatūros dalyko dėstymui. Medžiagą sudaro teorinė dalis ir trys pamokų planai su užduotimis ir dalomąja medžiaga.

Žmogaus teisių temos:
• LGBTQ+ žmonių teisės
• homoseksualumas.

Integracijos galimybės: lietuvių kalbos, biologijos, dorinio ugdymo, istorijos, dailės pamokos.