Aš moku šokinėti per balas

Įkvepiančioje autobiografinėje apysakoje australų rašytojas Alanas Marshallas prisimena savo vaikystę ir įvykį, pakeitusį visą jo gyvenimą.

Po sunkios ligos Alano kojos lieka paralyžiuotos, jam teks likusį gyvenimą vaikščioti su ramentais, tačiau tai anokia bėda jaunam, guviam ir gyvenimo džiaugsmu trykštančiam vaikui, sulaukiančiam didžiulio tėvų palaikymo. Jis nesijaučia esąs kitoks, o jo gyvenimas XX a. vidurio Australijos provincijoje nepaprastai smagus. Nepaisydamas savo negalios, Alanas išdykauja su draugais, medžioja, išmoksta jodinėti, įsivelia į įvairiausius nuotykius ir net peštynes su kitais berniukais.

O svarbiausia – jis niekam neleidžia trukdyti siekti svajonių.

Ši istorija privers patikėti, kad nėra neįveikiamų sunkumų ir neperžengiamų ribų.

Knyga yra įtraukta į vaikų literatūros eksperto doc. dr. Kęstučio Urbos mokiniams rekomenduojamų knygų sąrašą.

Autoriaus pristatymas

Alanas Maršalas (Alan Marshall, 1902–1984) – Australijos rašytojas. Vienas žinomiausių jo kūrinių – autobiografinė apysaka „Aš moku šokinėti per balas“ (1955). Australijoje knyga tapo vaikų literatūros klasika.

Mokomosios medžiagos rinkinys

Mokymo medžiagos rinkinys skirtas 5-6 klasės mokiniams, dorinio ugdymo (etikos) dalyko dėstymui. Medžiagą sudaro teorinė dalis ir du pamokų planai su užduotimis ir dalomąja medžiaga.

Žmogaus teisių temos: negalia, diskriminavimas dėl negalios, įgalinimas, lygios galimybės.

Integracijos galimybės:
• lietuvių kalbos ir literatūros pamokos;
• pilietinis ugdymas;
• istorija, gamta ir žmogus;
• galima medžiaga klasės valandėlei.