Kregždutės bučinys

Šią knygą autorė rašė bendraudama su Londone gyvenančiais žmonėmis, kurie buvo priversti palikti savo namus dėl karo, persekiojimų ir kitų pavojų.

Autoriaus pristatymas

Sita Brahmachari yra daugybę tarptautinių apdovanojimų pelniusių ir skaitytojų pamėgtų romanų, novelių, apsakymų bei pjesių autorė. Rašytoja turi daug patirties jaunimo ir bendruomeninio teatro srityje, ji yra diplomuota meninio ugdymo specialistė, kurianti knygas, kurios padeda vaikams susigaudyti šiuolaikiniame pasaulyje.

Debiutinis Sitos Brahmachari romanas „Artišoko šerdis“ laimėjo „Waterstones“ vaikų knygos premiją ir šiuo metu yra adaptuojamas teatrui, o už kūrinį „Švelni žemė“ jo autorė buvo įtraukta į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Garbės sąrašą. Knyga „Kregždės bučinys“ virto teatriniu pasirodymu, kuriuo buvo pasveikinta į Londoną iš Sirijos atvykusi didžiulė marionetė vardu Mažoji Amala. Daug dėmesio susilaukė ir rašytojos su kolegomis pagal Shauno Tano grafinį romaną „Atvykimas“ pastatytas spektaklis. Sitos Brahmachari kūriniai išversti į daugelį kalbų, jos knygas rekomenduoja skaitymo skatinimo ir pradinio ugdymo specialistai, o taip pat tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“. Šiuo metu Sita yra reziduojanti rašytoja Islingtono Pabėgėlių ir Migrantų centre Londone.
Naujausias jos romanas paaugliams „Kai krenta šešėliai“ buvo įtrauktas į dienraščių „The Guardian“ ir „The Times“ geriausių 2021m. knygų sąrašą. Šį kūrinį jaunuoliams taip pat rekomenduoja prestižinės britų programos „Reading Well“ (liet. „Skaityti sveika“) specialistai, kalbantys apie pozityvų literatūros poveikį emocinei sveikatai. Rašytoja yra Karališkojo literatūros fondo narė, su šeima gyvena Londone.

Mokomosios medžiagos rinkinys

Mokymo medžiagos rinkinys skirtas 5 klasės mokiniams, lietuvių kalbos ir literatūros dalyko dėstymui. Medžiagą sudaro teorinė dalis ir keturi pamokų planai su užduotimis ir dalomąja medžiaga.

Žmogaus teisių temos:
• migracija
• skurdas
• empatija

Integracijos galimybės:
lietuvių kalba, dorinis ugdymas, istorija, dailė.