Tas keistas nutikimas šuniui naktį

Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ – daugybe apdovanojimų įvertintas britų autoriaus Mark Haddon romanas, priverčiantis į „normalų“ pasaulį pažvelgti kitomis akimis.

Kristoferis gali išvardinti visas pasaulio šalis bei jų sostines. Jis nesudvejojęs išbers visus pirminius skaičius iki pat 7057. Jis myli gyvūnus, tačiau negali perprasti žmonių emocijų. Dar jis bijo naujų vietų, svetimų žmonių, negali pakęsti kai jį liečia ir labai nemėgsta geltonos spalvos.

Nors ir apdovanotas nepaprasta logika bei atidumu detalėmis, penkiolikmečiui Kristoferiui kasdieninis bendravimas ir jo taisyklės turi mažai prasmės. Jis gyvena pagal savo kišenėje nešiojamus modelius, schemas ir skaičius. Kristoferis serga Aspergerio sindromu ir pasaulis jam atrodo visai kitaip, nei daugeliui „normalių“ žmonių.

Vieną dieną pagrindinis veikėjas aptinka žiauriai nužudytą šunį. Detektyvus ir gyvūnus mėgstantis berniukas nusprendžia išsiaiškinti, kas gi jam nutiko ir ši kelionė nuves ne tik nusikaltimo pėdsakais, bet ir savęs pažinimo link. Kristoferis turės perlipti per save ir daryti tokius dalykus, nuo kurių jį krečia šiurpas: eiti į svetimas bauginančias vietas bei kalbėti su žmonėmis. Pamažu berniukas sužinos vis daugiau dalykų apie jį supantį pasaulį, savo šeimą ir gyvenimą.

Autoriaus pristatymas

Mark Haddon (1962) – britų autorius, išgarsėjęs romanu „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“. Knyga 2003-iais metais buvo įtraukta į ilgąjį „Man Booker“ apdovanojimų sąrašą, taip pat laimėjo „Costa Books“ premiją bei keletą kitų prizų. Atsiliepimuose ir apžvalgose kūrinys giriamas už unikalų pasakotojo balsą, puikų stilių bei taiklų požiūrį.

 

Mokomosios medžiagos rinkinys

Mokymo medžiagos rinkinys skirtas 7-8 klasės mokiniams, dorinio ugdymo (etikos) dalyko dėstymui. Medžiagą sudaro teorinė dalis ir du pamokų planai su užduotimis ir dalomąja medžiaga.

Žmogaus teisių temos: negalia, kinoniškumas, žmonių (neuro)įvairovė, atskirtis ir įtrauktis visuomenėje, empatija.

Integracijos galimybės:
• lietuvių kalbos ir literatūros pamokos;
• galima medžiaga klasės valandėlei.