2023 kovo 15
Svarbiausiame vaikų literatūros renginyje išskirtinis dėmesys Lietuvos iliustruotojos knygai
Kovo 6-9 d. Bolonijoje (Italija) vyko 60-oji vaikų knygų mugė. Tai didžiausias tik vaikų ir paauglių literatūrai skirtas renginys, kuriame dalyvauja svarbiausios pasaulio leidyklos, žinomi autoriai, skaitymo skatinimo organizacijos. Savo stendą mugėje kasmet organizuoja ir Lietuvos leidėjų asociacija, o Lietuvos kultūros institutas pristato Lietuvos knygų kūrėjų renginių programą.
Daugiau
2022 lapkričio 17
Rašytoja ir iliustruotoja Patricija Bliuj-Stodulska: naminiai augalai man kaip žuvytės akvariume
Lapkričio 19–20 dienomis Vilniaus mokytojų namuose vyksiančiame festivalyje „Vaikų knygų sala“ lankytojai bus kviečiami aplankyti interaktyvios erdvės „Žmonės augalai“, sukurtos pagal to paties pavadinimo skaitmeninę Patricijos Bliuj-Stodulskos knygą. Erdvėje bus galima pasinerti į paslaptingą žmonių-augalų pasaulį: ieškoti paslėptų šešėlių, atlikti testą ir sužinoti, koks augalas esi, iškarpyti spalvotą autoportretą ir pasidaryti augalų fotosesiją, rašoma „Vaikų knygų salos“ pranešime žiniasklaidai.
Daugiau
2021 gegužės 21
Prie projekto „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“ prisijungė pirmosios šalies mokyklos
Baigėsi „Mokyklų tobulinimo centro“ ir jo įgyvendinamų programų „Vaikų žemė“ bei „Renkuosi mokyti!“ vykdomo nacionalinio projekto „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“ pirmoji mokyklų atranka. Projekto organizatoriai džiaugiasi, jog šiemet sulaukė paraiškų net iš 46 mokyklų, išreiškusių norą naudotis skaitmeninės bibliotekos turiniu.
Daugiau
2021 gegužės 11
Ugdymas – ne vien faktai ir datos: kokios kompetencijos reikalingos šiuolaikiniam mokiniui?
Mokykla dar dažnai suvokiama kaip vieta, kurioje mokiniai paprasčiausiai pasisemia tam tikrų dalykų žinių, o atėjus laikui jų lygį pasitikrina egzaminuose. Visgi švietimo ekspertai sutaria, kad mokyklos vaidmuo privalo būti gerokai platesnis, o mokiniai pamokose turėtų gauti ne tik teorinių ir praktinių žinių, bet ir ugdytis kitas sau bei visos visuomenės raidai svarbias kompetencijas, tokias kaip pilietiškumas, socialinis jautrumas ir empatija, emocinis intelektas. Tačiau ar Lietuvos mokyklos turi tam galimybių ir įrankių?
Daugiau
2021 kovo 19
Kviečiame Lietuvos mokyklas jungtis prie projekto „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“
2020 m. švietimo ir kultūros srityse veikianti nevyriausybinė organizacija „Mokyklų tobulinimo centras“ pradėjo įgyvendinti nacionalinį projektą „Skaitmeninė įvairovės literatūros biblioteka Lietuvos mokykloms“ ir kviečia mokyklas tapti jo dalimi.
Daugiau
2021 kovo 09
Lietuvos vaikų knygų kūrėjai kviečiami pažindinti vaikus su pasaulio įvairove
Viena iš literatūros funkcijų – ugdyti empatiją. Ji ypač svarbi vaikystėje ir paauglystėje – empatija padeda jaunam žmogui pažinti pasaulio kompleksiškumą, suvokti, kad pasaulyje daug į ją/jį nepanašių, tačiau su panašiais iššūkiais susiduriančių žmonių, ieškančių atsakymų į sudėtingus klausimus. Knygų kūrėjai kviečiami padėti vaikams pažinti juos supantį pasaulį ir sukurti knygą, nagrinėjančią vieną iš įvairovės temų – stereotipus apie senatvę ir amžizmo (angl. ageism) kultūros mitus. Daugiau informacijos apie konkursą ir jo nuostatus rasite čia.
Daugiau